Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksLatest imagesSzukajRejestracjaZaloguj

 

 Pomysły mieszkańców

Go down 
4 posters
AutorWiadomość
Licho
Prastare Licho

Licho


Liczba postów : 130
Join date : 11/12/2018

Pomysły mieszkańców  Empty
PisanieTemat: Pomysły mieszkańców    Pomysły mieszkańców  EmptyNie Gru 16, 2018 7:27 pm

Chcielibyście dodać coś od siebie? Albo zmienić już istniejące elementy? Podzielcie się swoją opinią w tym temacie dziale!


Ostatnio zmieniony przez Licho dnia Pon Mar 04, 2019 10:32 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
https://lesne-licha.forumpolish.com
Envy
Mieszkaniec | Idealny start

Envy


Imię i Przydomek : Envy - Oko Cudów
Rasa : Wróżka
Ekwipunek : Brak
Liczba postów : 3
Join date : 25/01/2019

Pomysły mieszkańców  Empty
PisanieTemat: Re: Pomysły mieszkańców    Pomysły mieszkańców  EmptySob Sty 26, 2019 8:32 pm

Nie jestem tu długo, nie powiem, że ze mnie jakiś znawca. Jednak mam pewne pomysły/zastrzeżenia:

- Tematy do pisania fabuł są w ogóle nie opisane, to tylko obrazki. Naprawdę wypadałoby trochę opisać fantastyczne miejsca w których mamy pisać. Co się w nich kryje, jakie rzeczy są normalne bądź nie. Jak dla mnie za mało informacji o lokacjach. Jak i brak potrzeby aby zwiedzić, którekolwiek z tych miejsc. A szkoda, bo moim zdaniem, każde miejsce powinno być na tyle ciekawe, że gracz by wręcz bardzo chciał się tam pojawić. A nie by to było jakieś randomowe miejsce na spotkania w stylu "no hej, no siema. Pa, no pa"

- Magia jest opisana strasznie po łebkach, właściwie rzucone są bardziej hasła niż cokolwiek. Zwłaszcza w przypadku magii szeptów czy losu, wyglądają bardziej jak jakieś tytuły honorowe. Nie ma w nich żadnej zachęty by brać, jako że w porównaniu do wojowników magowie skupieni tylko na tych aspektach będą raczej bezwartościowi. W pozostałych średnio wiadomo co się będzie robić ani jaki w ogóle jest w tym cel. Wiem, że trzeba jakoś ogarnąć balans by magia nie była op, ale jeśli czarodziej może na przykład tylko kule ognia rzucać i ma to raz na kilka tur to trochę martwy jest na każdego przeciętnego wojownika.

- Brak informacji o większych wydarzeniach jak niezgodna między rasami, między danymi porami roku. O czymkolwiek interesującym co by się mogło w ogóle dziać w tym miejscu. A przynajmiej bardzo mało informacji. Szczątkowe opis znów. Bardziej jakby nie było świata gry tylko my mamy sobie wymyślić. A od tego raczej jest mg, a nie my.

- Jak dla mnie, potwornie mało ras. Tylko 3 to dosyć niewielki wybór, zwłaszcza jak na fantastyczny świat w którym można naprawdę zaszaleć.

- Kiedy wszystkie rasy mają wadę "choroba jak wszystkie rasy" to jak dla mnie nie wada. To norma.

- Polecam wymianę banerami z innymi forami. Może strona fanpage gdzieś. Szybko forum zacznie wymierać bez stałego napływu nowych osób. Wiem co mówię.
Powrót do góry Go down
Knypeć
Mieszkaniec | Idealny start

Knypeć


Imię i Przydomek : Knypeć
Rasa : Krasnoludek
Ekwipunek : Miecz, tarcza, róg wojenny, plecak
Liczba postów : 24
Join date : 06/01/2019

Pomysły mieszkańców  Empty
PisanieTemat: Re: Pomysły mieszkańców    Pomysły mieszkańców  EmptyNie Sty 27, 2019 6:39 pm

Well... Większość zarzutów uzasadniona. Nie zgodzę się właściwie tylko z małą ilością ras. Niby 3, ale zwierzołaki są praktycznie grupą ras, a nie jedną.

Opisy połebkowe, lub och brak. No to wynika z tego że forum właściwie nie jest skończone. Można czekać aż Licho to zrobi, ale moim zdaniem lepiej byłoby wziąć się za to. Niech administracja zeobi spis miejscówek bez opisu i chętni będą mogli wstawiać swoje propozycje. Będzie to szybsze niż jakby mieli to robić samodzielnie.

Z tym wiąże się jeszcze jeden zgrzyt. Stolice to właściwie pojedyncze tematy. Jak ogarnąć czy ktoś jest na rynku, czy w barze? Może lepiej byłoby gdyby główne osady były subforami?
Powrót do góry Go down
https://lesne-licha.forumpolish.com/t107-knypec
Keania
Mieszkaniec | Idealny start

Keania


Imię i Przydomek : Keania
Rasa : Zwierzoczłek
Ekwipunek : Pasująca do jej anatomi torba z kolorowymi szkiełkami w środku
Liczba postów : 15
Join date : 07/01/2019

Pomysły mieszkańców  Empty
PisanieTemat: Re: Pomysły mieszkańców    Pomysły mieszkańców  EmptySob Lut 02, 2019 9:06 pm

Moje przemyślenia odnośnie ras, związane z dyskusjami na forum.

1. Nijakość krasnoludków

W porównaniu z pozostałymi rasami ich tło rasowe jest... no nijakie. Niczym się nie wyróżniają, a zaleta nie wpływa na sposób ich odgrywania. Skoro są takie kumate, powinno to być fabularno-mechanicznie lepiej odwzorowane, by gracze również chcieli nimi kierować. A najbardziej zunifikowany wygląd powinien tu im pomóc. Mam dwie propozycje:

- "Jeśli coś jest niemożliwe, zostaw to krasnoludkom" - Patrząc fabularnie, wróżki mają swoją magię, a zwierzoludzie swoje atrybuty fizyczne, gdy krasnoludki nie mają takiego wyróżnika. Może niech wtedy mają najgenialniejsze pomysły i poradzą sobie wszędzie. Jest zimno? Zrobią sobie ubranie. Trzeba przejść przez głęboki wąwóz na drugą stronę? Zrobimy taką dobrą prowizorkę mostu, że przez następne sto lat wytrzyma. Żmija niszczy jakąś wioskę? Zaraz jakiś geniusz wymyśli jak ją oswoić. Niech robienie rzeczy niemożliwych będzie dzięki sprytowi ich działką

- Uważaj, bo to wybuchnie! Widzisz jak już raz w tam dach łatałem? - Jeśli jakaś rasa może mieć ustandaryzowany ekwipunek, to krasnoludki. Skoro gromadzą wiedzę przez pokolenia, to najlepsi rzemieślnicy będą wśród nich, a przedmioty najlepszej jakości będą przeznaczone do ich anatomii. Wiedza to potęga, a technologia to oczywisty efekt. Mechanizmy to ich konik, wiedzą jak w warunkach polowych naprawić większość przedmiotów, w mig pojmują jak co działa. Naprawdę wiedzą coś o wszystkim i potrafią to wykorzystać. Gdy zwierzołak będzie korzystał z łuku, krasnoludek wyciągnie kuszę, a na mysz zapoluje balistą!

2. Zwierzołak czy nie?

Skoro był poruszany temat potencjalnej schizmy w rasie, ze względu na ich różnorodność i ilość postaci graczy, to jak by z sensem to podzielić? Skupię się na stronie mechanicznej, a nie fabularnej. Najlepszym sposobem byłaby chyba humanoidalność.

- Zwierzoludzie - Dwie nogi, dwie ręce, ogon lub nie. Po prostu zwierzęta o budowie podobnej krasnoludkom i mogące wykorzystywać ich sprzęt, potencjalnie z niewielkimi modyfikacjami. Najlepiej radzą sobie w dziczy ze wszystkich ras z powodu wrodzonego instynktu. Względnie łatwo znaleźć im też przedstawicieli tego samego "gatunku", choć mieszanki też się zdarzają.
+ Mniej podatni na zezwierzęcenie
+ Mistrzowie magii ciała, która naturalnie wzmacnia ich predyspozycje...
- ...jednak korzystanie i jej innych ścieżek wymaga znacznie więcej wysiłków niż u innych ras

- Baśniowcy - Ich wspólną cechą jest brak wspólnych cech. Istoty na wpół legendarne, zrodzone z magii czy będące zadziwiającymi krzyżówkami. Smoki, taury, inteligentne zwierzęta, potwory i odmieńce... Ekwipunek innych ras jest dla nich w większości nieużyteczny przez nietypową anatomię, zresztą zazwyczaj go nie potrzebują. Przeważnie samotnicy nie potrafiący znaleźć sobie miejsca.
+ Dzięki swojej unikalności nie zapadają na choroby powszechne wśród innych ras, a nawet cięższe schorzenia trudniej na nich przechodzą
+ Najlepiej opanowali swoje naturalne dary, potrafiąc skutecznie bronić się z pomocą własnych pazurów, zębów, kopyt i podobnych
- Łatwo mogą popaść w zezwierzęcenie
- Osoby wrażliwe na magię, mogą wykryć ich obecność

Cóż, kwestia czy będą to podrasy zwierzołaków czy oddzielne, jest otwarta.

Oczywiście cały powyższy tekst to tylko propozycje rozwiązania problemów:>
Powrót do góry Go down
https://lesne-licha.forumpolish.com/t109-keania
Sponsored content





Pomysły mieszkańców  Empty
PisanieTemat: Re: Pomysły mieszkańców    Pomysły mieszkańców  Empty

Powrót do góry Go down
 
Pomysły mieszkańców
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Dawno Dawno Temu :: Echo Gościńca :: Pomysły mieszkańców-
Skocz do: